OKNA DACHOWE

OKNA DO PODDASZY - VELUX

Okna do poddaszy VELUX zapewniają tyle rozwiązań ile jest spadzistych dachów. Obrotowe okna do poddaszy typu (GZL, GGL, INTEGRA™, GHL) pasują do niemalże wszystkich typów dachów spadzistych, podczas gdy okna obrotowo-uchylne (GPL) przeznaczone są do dachów o nieco większym stopniu nachylenia. Okno GGU wykonane jest z laminowanego drewna pokrytego cienką warstwą białego poliuretanu. Nawet, gdy okna GGL, GPL, GGU pozostają zamknięte zastosowana w nich klapa wentylacyjna, zapewnia stały dopływ świeżego powietrza do środka pomieszczenia. Tak, więc światło i świeże powietrze tworzą miłą atmosferę na każdym poddaszu. Okna, VELUX dostępne są w wielu rozmiarach, z różnymi pakietami szybowymi oraz z różnym wykończeniem powierzchni.
Aktualnie w ofercie VELUX znajdują się produkty linii komfort V21: okna GZL, GGL, GPL, GHL, GGU, INTEGRA™.

Kołnierze uszczelniające VELUX pasują do wszystkich rodzajów pokryć dachowych i zapewniają szczelne i proste wbudowanie okna w powierzchnię dachu. Konstrukcja kołnierzy zapewnia bezpieczne odprowadzenie wód deszczowych i śniegu poza okno. Kołnierze kombi stwarzają nieograniczone możliwości kreowania architektury dachu dzięki możliwości łączenia okien w grupy. Wszechstronność zastosowań kołnierzy kombi pozwala realizować skryte marzenia. TABELA ROZMIARÓW OKIEN DACHOWYCH
Wyposażenie dodatkowe do okien dachowych łączy cechy funkcjonalne z formą dekoracyjną. Szeroka gama akcesoriów (rolety, markizy, żaluzje) podnosi walory użytkowe okna, stwarzając możliwość kontroli działania światła, redukcji nadmiaru ciepła w lecie oraz oszczędności energii cieplnej w zimie. Bogata oferta typów, wzorów i kolorów wyposażenia dodatkowego zapewnia uzyskanie harmonii okna z wystrojem każdego wnętrza i daje możliwość dowolnego kształtowania charakteru pomieszczenia.

WYŁAZY DACHOWE - VELUX

Wyłaz dachowy GVT
Wyłazy GVT zostały zaprojektowane dla potrzeb dekarzy oraz kominiarzy. Wykonane są z czarnego poliuretanu nie zawierającego polichlorku winylu. Kołnierz uszczelniający jest zintegrowany z wyłazem, zapewniając szczelne wbudowanie w powierzchnię dachu. Wyłazy GVT są przeznaczone do pomieszczeń nieużytkowych. Otwierają się na prawą lub lewą stronę. ROZMIAR WYŁAZU GVT

Wyłaz dachowy VELTA
Wyłazy VELTA zostały zaprojektowane dla potrzeb dekarzy oraz kominiarzy. Wykonany jest z czarnego poliuretanu nie zawierającego polichlorku winylu. Kołnierz uszczelniający jest zintegrowany z wyłazem, zapewniając szczelne wbudowanie w powierzchnię dachu. Wyłazy VELTA są przeznaczony do pomieszczeń nieużytkowych. Wyposażone są w szybę hartowaną o grubości 4mm. Otwierają się do góry. ROZMIAR WYŁAZU VELTA

Dokumentacja techniczna do okien VELUX :
Aprobata techniczna dla okien GZL
Aprobata techniczna dla okien GGL
Aprobata techniczna dla okien GGU
Aprobata techniczna dla okien GPL
Aprobata techniczna dla wyłazu VELTA
Aprobata techniczna dla wyłazu GVT
Certyfikat na znak "B" dla okien VELUX

NOWOŚCI - VELUX

OKONO TYPU GGU DO POMIESZCZEŃ O PODWYŻSZONEJ WILGOTNOŚCI

Okna GGU wykonane są z drewna, pokrytego warstwą białego poliuretanu. Zostały zaprojektowane specjalnie do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, np. łazienek czy kuchni. Dzięki poliuretanowej powłoce okna można łatwo czyścić, co sprawia, że świetnie nadają się rownież do pokoi dziecinnych.
Okna wyposażone są w szybę energooszczedną, a elementy drewniane okna wykończone są obróbką EVERfinish™.tz.powierzchnia okna pokryta jest odporną na działanie wilgoci, białą warstwą poliuretanu, zapewniającą ochronę przed działaniem wilgoci i zanieczyszczeń. Jednolita i gładka powierzchnia okna jest łatwa do czyszczenia. Dodatkowo, taka powierzchnia nie wymaga konserwacji.
Okna obrotowe wyposażone w klapę wentylacyjną

ŚWIETLIK TUNELOWY

Wiele domów posiada łazienki, korytarze, garderoby lub inne zaciemnione pomieszczenia, gdzie nie dociera światło naturalne, a zastosowanie okien nie jest możliwe. Nowy produkt ŚWIETLIK TUNELOWY umożliwia dostarczenie naturalnego światła do miejsc, w których wcześniej nie było to możliwe. Światło dociera do pomieszczenia poprzez specjalnie zaprojektowany i elastyczny tunel prowadzący od dachu budynku do sufitu.


Zobacz ulotkę - swietlik tunelowy

SYSTEM DOSWIETLEŃ DACHÓW PŁASKICH - VELUX


Kąt nachylenia nie ma znaczenia - nowy system doświetleń VELUX pozwala na zamontowanie okien do poddaszy również w płaskim dachu.
Dwuczęściowy zestaw do płaskich dachów składa się z podstawy umieszczanej w dachu, nachylonej do niego pod kątem 19 stopni, oraz okna do poddaszy VELUX wraz z kołnierzem uszczelniającym.

Opcjonalnie zestaw można wzbogacić o akcesoria dekoracyjne i przeciwsłoneczne.
Zarówno okno, jak i każdy z dodatkowych elementów może być sterowany elektrycznie. System doświetleń VELUX może być wyposażony w dwa rodzaje okien drewnianych: lakierowany, obrotowy model GGL lub odporne na wilgoć, pokryte poliuretanem okno obrotowe GGU.
AKCESORIA DO OKIEN - VELUX

ROLETY ZACIEMNIAJĄCE:
Wykonane z mocnego poliestru pokrytego srebrną powłoką aluminiową.
Posiadają aluminiowe prowadnice po krórych porusza się tkanina.
Rolety zaciemniające są dostępne w 3 opcjach:
1) obsługiwane manualnie
a) typu DKL
b) typu DFD (połączenie rolety zaciemniającej z roletą plisowana "2 w 1"
2) zasilane energią słoneczną typu DSL
3) zasilane elektrycznie typu DML
Rolety zaciemniające typu DKLRolety zaciemniające typu DFD
ROLETY SJESTA DKL Umożliwiają całko- wite zaciemnienie wnętrza. Powłoka Termostop od strony szyby zapewnia skuteczną ochronę cieplną. Dostępne w pięciu kolorach i wzorachROLETY PLISOWANE FHL Atrakcyjne, bardzo eleganckie i dekora- cyjne rolety ograni- czają dopływ swiatla. Powłoka Termoftop zapewnia skuteczna kontrolę cieplną. Dostępne w pięciu kolorach i wzorach.


ŻALUZJE PAL Stanowią polączenie klasycznej elegancji z prostotą. Powloką Termostop umożliwia zatrzymywanie lub odbijanie ciepła w zależności od potrzeb.MARKIZY MHL Siateczka z której wykonane są markizy filtruje ostre pro- mienie słoneczne. pozwalając jednocześnie na zachowanie dobrej widoczności.ŻALUZJA ZEWNĘTRZNA Żaluzja montowana jest na ramie okna. Dzięki temu możemy dowolnie obracać skrzydło okna i zatrzymać je w wybranej pozycji. Wygląd żaluzji idealnie harmonizuje z każdym rodzajem pokrycia dachowego.


ROLETY RHL Rolety VELUX dają poczucie prywatności oraz stanowią ochronę przed promieniami sło- necznymi. Dostępne w dwudziestu kolorach i wzorach.

Adapter ZOZ 040 pozwala na obsługiwanie rolety za pomocą drążka.


Aby uniemożliwić otwarcie okna oferujemy zamek antywlamaniowy ZOZ 012 montowany w górnej części ościeżnicy.Sznur ZAZ 010 ma długość 5 m. Pozwala na otwieranie i zamykanie okien umieszczonych do 6 metrów.Drążek teleskopowy ZCT 200 ma regulowaną diugość 103, 130. 157 i 183 cm.


Sterownik WLX 131 zapewnia funkcjonowanie trzem wyrobom o napędzie elektrycznym. Sterownik WLX 131 zapewnia funkcjonowanie trzem wyrobom o napędzie elektrycznym.Sterownik WUX 120 umożliwia funkcjonowanie jednego napędu przy pomocy wyłącznika naściennego.Łatwy do zamontowaniu silnik WMG 520 umożliwia uchylenie okna o 22 cm.


ZESTAW INSTALACYJNY DO OKIEN VELUX
Szybszy i pewniejszy montaż okien do poddaszy

Produkty instalacyjne VELUX to odpowiedź na zapotrzebowanie dekarzy i użytkowników okien do poddaszy. Dzięki ułatwieniom w wykonaniu izolacji przeciwwilgociowej i termicznej, użytkownicy okien zyskają większą pewność prawidłowej instalacji i funkcjonowania okien.
Podstawowym produktem w tej grupie jest zestaw instalacyjny BDX. Zestaw ten składa się z ramy izolacyjnej wykonanej ze spienionego polietylenu, której zastosowanie ułatwia precyzyjne wykonanie izolacji termicznej. Elementami zestawu izolacyjnego są także wokółokienna izolacja przeciwwilgociowa BFX chroniąca połączenie pomiędzy oknem i dachem przed wodą deszczową oraz rynienka odprowadzająca wilgoć powstającą pod pokryciem. Rama izolacyjna BDX pozwala na instalację okien w dachach o kącie nachylenia od 15 do 90 stopni.
Wokółokienną izolację przeciwwilgociową BFX można stosować także bez użycia ramy, BDX do szczelnego łączenia okien z izolacją przeciwwilgociową na każdej konstrukcji dachowej. Izolacja BFX jest wykonana z paroprzepuszczalnej folii polipropylenowej.
Trzeci z produktów instalacyjnych - folia paroizolacyjna BBX – zabezpiecza przed wilgocią powstającą na poddaszu przestrzeń dachu wokół okna, od strony wnętrza. Jest to produkt szczególnie przydatny przy wykańczaniu wnęki okiennej.
Stosowanie produktów instalacyjnych przynosi wymierne korzyści. Elementy te pozwalają wyeliminować podstawowe problemy wynikające z wadliwego montażu okien połaciowych: podnoszą izolacyjność, zmniejszając ryzyko kondensacji i powstawania mostków termicznych.OKNA DACHOWE - FAKRO

Okno obrotowe FT to najbardziej popularna konstrukcja okien dachowych. Dzięki specjalnej budowie zawiasu umieszczonego w połowie wysokości okna, skrzydło można pozostawić w pozycji uchylenia oraz obracać wokół osi o 180^, co pozwala na wygodne umycie zewnętrznej szyby. Okna dachowe FAKRO występują w sześciu typach: FTS, FTS-V, FTP, FTP-V, FTP-W, FTL-V różniących się parametrami technicznymi oraz wyposażeniem.
Okna typu FTS-V wyposażone jest nawiewnik V10 o wydajności przepływu powietrza równej 10 m3 na godzinę, może być stosowny wyłączne w pomieszczeniach, gdzie sprawnie działa wentylacja grawitacyjna.
Okna typu FTP, FTP-V, FTP-W, FTL-V wyposażone są nawiewnik V35 o dużej wydajności gwarantuje większą wymianę powietrza. Dzięki temu wilgotność powietrza w pomieszczeniu skutecznie obniża się a przez to ograniczony zostaje efekt kondensacji pary wodnej. Nawiewnik V35 może pełnić częściowo rolę wywiewnika w sytuacji, gdy wentylacja grawitacyjna na poddaszu nie działa prawidłowo. Jego zwiększona wydajność gwarantuje wyprowadzenie większej ilości zużytego, wilgotnego powietrza z pomieszczenia na zewnątrz.
Kołnierze uszczelniające FAKRO pozwalają na prawidłowe zamontowanie okna w połaci dachu. Różne typy kołnierzy umożliwialą szczelne dopasowanie okien do wszystkich rodzajów pokryć dachowych. Funkcją kołnierza jest odprowadzanie wody, i zabezpieczenie przed śniegiem oraz wiatrem. W standardzie wszystkie kołnierze uszczelniające powlekane są lakierem poliestrowym w kolorze popielato - brązowym RAL 7022 co doskonale komponuje okno z typowymi kolorami pokryć dachowych.
Kołnierz typu ES do pokryć płaskich cienkich
Kołnierz ten umożliwia szczelne połączenie okna z płaskimi pokryciami dachowymi takimi jak: papa, płaska blacha, gonty bitumiczne, pokrycia łuskowe o grubości do 5 mm.
Kołnierz typu EL do pokryć łuskowych
Kołnierz ten umożliwia szczelne połączenie okna z płaskimi pokryciami dachowymi takimi jak: gonty bitumiczne, pokrycia łuskowe o grubości do 5 mm.
Kołnierz typu EZ do pokryć falistych
Kołnierz uszczelniający do pokryć falistych umożliwia szczelne połączenie okna z profilowanymi pokryciami dachowymi takimi jak: dachówka, blacha profilowana.
Jest to kołnierz uniwersamny króry można stosowac nie tylko do pokryć falistych ale do wszystkich rodzajów pokrych dachowych.
Może być stosowany do pokryć o wysokości profilu do 45 mm.
Kołnierz typu EH do pokryć falistych wysokoprofilowych
Kołnierz uszczelniający do pokryć falistych wysokoprofilowych umożliwia szczelne połączenie okna z pokryciami dachowymi takimi jak: dachówka, blacha profilowana.
W ofercie znajdują się system kołnierzy kombi umożliwia łączenie okien w grupy: poziome, pionowe i blokowe. W systemach zespoleń odległość między oknami w pionie i poziomie standardowo wynosi 10 cm.

Wyposażenie dodatkowe do okien dachowych łączy cechy funkcjonalne z formą dekoracyjną. Szeroka gama akcesoriów (rolety, markizy, żaluzje) podnosi walory użytkowe okna, stwarzając możliwość kontroli działania światła, redukcji nadmiaru ciepła w lecie oraz oszczędności energii cieplnej w zimie. Bogata oferta typów, wzorów i kolorów wyposażenia dodatkowego zapewnia uzyskanie harmonii okna z wystrojem każdego wnętrza i daje możliwość dowolnego kształtowania charakteru pomieszczenia.
TABELA ROZMIARÓW OKIEN DACHOWYCH


WYŁAZY DACHOWE - FAKRO

WYŁAZ DACHOWY TYP "WS"

Wyłaz dachowy WS umożliwia bezpieczne wyjście na dach budynku w celu przeprowadzenia prac konserwacyjnych.
Wyłaz dachowy posiada konstrukcję klapową. Półkolista kopuła otwierana do góry, zapewnia łatwe wyjście na dach oraz efektywnie doświetla pomieszczenie na poddaszu. Materiał, z którego jest wykonana charakteryzuje się zwiększoną odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Ze względu na małą izolacyjność termiczną wyłaz dachowy przeznaczony jest wyłącznie do pomieszczeń nie ogrzewanych.
TABELA ROZMIARÓW

WYŁAZ DACHOWY TERMOIZOLACYJNY

Okno wyłazowe termoizolacyjne jest oknem o konstrukcji klapowej.
Łączy w sobie zalety okna dachowego oraz wyłazu dachowego. Przeznaczone jest do pomieszczeń ogrzewanych, mieszkalnych. Okno otwierane jest na bok:
- wersja prawa (R)
- wersja lewa (L).
Duży wymiar okna wyłazowego w świetle umożliwia łatwe i bezpieczne
wyjście na dach.
TABELA ROZMIARÓWOKNA DO PODDASZY - ROTO

OKNA OBROTOWE - ROTO
Są to okna dachowe ze skrzydłem obrotowym zamocowanym dokładnie w poziomej osi okna.
Okna dostępne w wersii DREWNIANEJ oraz PCV


OKNA WYSOKOOSIOWE - ROTO
Okno wysokoosiowe jest oknem obrotowym z osią umieszczoną w ¾ wysokości skrzydła. Skrzydło wyniesione ponad połać dachu dzięki zastosowaniu siłowników teleskopowych otwiera się lekko i „nie wchodzi” podczas obrotu do pomieszczenia. Można zatem otwierać okno bez obaw o guza na głowie i wyglądać przez nie w pozycji wyprostowanej.
Okna dostępne w wersii DREWNIANEJ oraz PCV


OKNA UCHYLNOOBROTOWE - ROTO

Okno to łączy w sobie skrzydło obrotowe i uchylne
(z dwiema osiami obrotu).
W klasycznych oknach obrotowych oś obrotu umieszczona jest pośrodku okna, co może stanowić pewną niedogodność - nie można stać przy otwartym oknie w pozycji wyprostowanej. Okno uchylno-obrotowe można uchylać, otwierać, wyglądać przez nie i myć je w pozycji wyprostowanej. Wszystkie te funkcje: uchylanie, wysokoosiowy obrót, automatycznie blokowana pozycja do mycia, a nawet ustawienie dwustopniowej szczeliny wentylacyjnej obsługiwane są przez właściwe ustawienie wielofunkcyjnej klamki wygodnie umieszczonej u dołu skrzydła. Jako jedyne okno dachowe z okuciem obwiedniowym łączy ono wszystkie, do najdrobniejszych szczegółów przemyślane i dopracowane funkcje, w mechanizmie centralnego zamka.
Okna dostępne w wersii DREWNIANEJ oraz PCV
WYŁAZY DACHOWE - ROTO

WYŁAZ DACHOWY TERMOIZOLACYJNY- ROTO DA 3.

Komfortowy wyłaz dachowy ROTO DA 3. Bardzo łatwy w montażu, dostosowany do wszystkich typów pokrycia dachów o spadku 15°-85°. Skrzydło wyłazu otwiera się na bok w zależności od zamówienia - na prawo lub lewo. Zastosowany siłownik pneumatyczny ułatwia z jednej strony otwieranie skrzydła, z drugiej zaś stabilnie zabezpiecza je przed przypadkowym zatrzaśnięciem, otwierając bezpieczną drogę na dach. Niezwykle korzystne parametry techniczne i izolacyjne (np. szyba termoizolacyjna "Klima" U=1,1 W/ m2K) pozwalają na wykorzystanie wyłazu zarówno w pomieszczeniach gospodarczych jak i mieszkalnych. Wysoka estetyka wykończenia i możliwość montażu rolety, żaluzji lub story plisowanej sprawiają, że wyłaz służyć może również jako pełnowartościowe okno w Państwa mieszkaniu na poddaszu.

WYŁAZ DACHOWY TERMOIZOLACYJNY- ROTO LUCARNO 210Lucarno 210 to niezwykle atrakcyjna cenowo oferta. Dostępny w dwóch rozmiarach świetlik, wyposażony w szybę zespoloną, dzięki zastosowaniu klapowego otwierania służyć może jako wyłaz do sporadycznego wyjścia na dach, np. w celu przeprowadzenia okresowych prac konserwacyjnych. Wypełni on światłem strych i zapewni dopływ świeżego powietrza. Intensywność wietrzenia możemy regulować przez trzy możliwe położenia klamki, którą w razie potrzeby, dla ułatwienia dostępu do dachu, można też całkowicie odłączyć. Bardzo łatwy w montażu świetlik, dostosowany jest do wszystkich typów pokrycia dachów o spadku 15°-65°.


WYŁAZ DACHOWY TERMOIZOLACYJNY- ROTO LUCARNO U2

Najnowszy produkt: świetlik/wyłaz dachowy Lucarno U2. Rozmiary: 4/5 (450x547), o powierzchni szyby= 0,24m², lub 4/7 (450x727) o powierzchni szyby 0,32m². Zalecany do stosowania w dachach o kącie nachylenia od 15° do 65°. Rama ościeżnicy wykonana z drewna sosnowego klejonego warstwowo, zabezpieczona impregnatem.
Blacha kołnierza o grubości 0,5mm, kształtownik skrzydła z blachy aluminiowej o grubości 1mm. Pakiet szybowy o wymiarach 3+12+4, współczynnik k =1,5 W/m²K; Rw= 30-32 dB (szyba 4mm jest szybą zewnętrzną). Uszczelnienia pakietu szybowego ze skrzydłem wykonano za pomocą uszczelki przyszybowej z kauczuku syntetycznego EPDM, zaś do uszczelnienia skrzydła z ościeżnicą służy samoprzylepna uszczelka z kauczuku syntetycznego porowatego EPDM.
Docieplenie ościeżnicy – bloczek styropianowy o grubości 30 mm. Styropian 30g/dm³.


Serwis pod patronatem portalu wm.pl